De Ketelaere gati për debutimin me Milanin

Charles De Ketelaere mbërriti te Milani në formë tepër të mirë dhe ai pritet të debutojë në miqësoren e fundit parasezonale kundër Vicenzas.

Talenti belg 21-vjeçar iu bashkua zyrtarisht kuqezinjve në fillim të kësaj jave, pas një serie bisedimesh tepër të gjata me Club Brugge.

Milani përfundimisht mundi Leeds Unitedin e interesuar për De Ketelaere, i cili duket të jetë një nga përforcimet më emocionuese në Serie A këtë verë.

Sipas Calciomercato.com, De Ketelaere mbërriti dje (e mërkurë) në Milanello dhe bëri përshtypje në seancën e tij të parë stërvitore, duke konfirmuar se mbërriti në një gjendje të fortë fizike.

Prandaj Stefano Pioli pritet të vendosë 21-vjeçarin në miqësoren e ardhshme parasezonale kundër Vicenzas, të shtunën më 6 gusht.

Sulmuesi 21-vjeçar pati një paraqitje të shkëlqyer sezonin e kaluar për Club Brugge, shënoi 14 gola dhe dha shtatë asistime në 33 paraqitje në Jupiler Pro League.

Tifozët rossoner tani janë të emocionuar për të parë se çfarë mund të bëjë ai me kuqezinjtë.

Shpërndaje këtë artikull në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION