Na shkruani [email protected]

Tech & Auto

BMW në vitin 2008 lansoi modelin e ri atë “X6” me disa ndryshime në motor…

05 Nën, 20:02

Tre aplikacionet më të famshme të Meta janë jashtë funksionit. Kështu raportohet nga mijëra përdorues.…

03 Nën, 20:21

Përpara se ta kuptoni, keni humbur para, të cilat mund të mos jeni në gjendje…

03 Nën, 17:28

Vëera në treg e Squidit, tokenit të ri të kriptovalutës i bazuar në serialin “Squid…

02 Nën, 13:03
Pas prezantimit të Mercedes-Maybach S-Class, Audi i “kundërpërgjigjet” me limuzinën luksoze A8 L Horch

Prodhuesi gjerman i veturave Audi, ka prezantuar limuzinën e saj më luksoze. Është paralajmëruar të…

Updated 1 vit ago

Ku duhet të ankoheni kur keni probleme me bankat?

Shumë shpesh qytetarët kanë probleme në sherbimet financiare në institucione të ndryshme. Këto probleme mund…

Updated 1 vit ago

Bateria e re e Teslas e zhvilluar nga japonezët zgjat 5 herë më shumë se standardja

Panasonic ka zhvilluar dhe avancuar prototipin e baterisë për veturat elektrike Tesla që kanë kapacitet…

Updated 1 vit ago

Nipi i nipit: Burri amerikan del pasardhës i Viçit të Ulur

Një mostër floku që i përkiste liderit legjendar të amerikanëve indigjenë në shekullit 19, i…

Updated 1 vit ago

Kriptovaluta Shiba Inu po rritet marramendshëm, pse po ndodh kjo?

Monedha Shiba Inu u rrit në nivele rekord të ri, duke mbyllur një rritje prej…

Updated 1 vit ago

Elon Musk ‘kontrollon’ tregun e kriptove, tregon se cfarë kriptomonedha ka blerë

Shefi i Tesla-s, Elon Musk zbuloi sot se në cilat kriptovaluta ka investuar kohët e…

Updated 1 vit ago

I rrjedhin dokumente tjera Facebook-ut: Del se neve kosovarëve na trajton ndryshe

Një numër i madh dokumentesh brenda Facebook-ut kanë rrjedhur sërish, duke treguar pamundësinë e kompanisë…

Updated 1 vit ago

Albin Kurti: Digjitalizimi është një nga objektivat kryesore të programit tonë

Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në konferencën më të madhe në rajon në fushën…

Updated 1 vit ago

Elon Musk do të bëhet trilioneri i parë në botë shkaku i SpaceX

Elon Musk tashmë është bërë personi më i pasur në botë. Por, do të jetë…

Updated 1 vit ago

Facebook do ta ndryshojë emrin prej javës tjetër

Gjiganti i mediave sociale Facebook po planifikon që ta ribrendojë kompaninë me një emër të…

Updated 1 vit ago

Facebooku planifikon ta ndryshojë emrin

Rrjeti social Facebook po planifikon të ribrendojë veten me një emër të ri javën e…

Updated 1 vit ago

Pas bllokimit të Facebook, Instagram dhe WhatsApp, probleme edhe për Netflix

Netflix ka pasur probleme ditën e djeshme. Me mijëra përdorues në mbarë botën, përfshirë vendin…

Updated 1 vit ago

Raportohet se Snapchat-i ka rënë nga funksioni, s’po dërgohen fotot

Aplikacioni i njohur për komunikim, Snapchat, ka rënë nga funksioni në pjesë të ndryshme të…

Updated 1 vit ago

Japonia krijon institutin për studimin e tajfuneve

Në Japoni u krijua instituti i parë kërkimor për tajfunet. Qendra Kërkimore Shkencore dhe Teknologjike…

Updated 1 vit ago

Shkoda do të kufizojë prodhimin për shkak të problemeve në Çeki

Prodhuesi çek i makinave do të kufizojë ose ndalojë plotësisht prodhimin e makinave në të…

Updated 1 vit ago

Burri me hundën më të madhe në botë (Foto)

Një burrë nga Turqia ka hundën më të madhe në botë. Mehmet Özyürek, 71 vjeç,…

Updated 1 vit ago