Na shkruani [email protected]

Shëndeti

Ndërsa pandemia Covid-19 vazhdon vit pas viti, ajo ka sjellë ndryshime të mëdha në sjelljen…

04 Gus, 13:29

Moti i zymtë përmirëson funksionimin e trurit tonë, sepse na ndihmon të fokusohemi dhe të…

05 Nën, 20:08

Nga shporta e frutave do të veçonim mandarinën e cila është burim i mirë i…

05 Nën, 7:57

Një metodë shumë e lehtë dhe efikase. Tani sapo ka hyrë periudha e gripit dhe…

04 Nën, 17:40
Pse mungesa e ujit nxit shtimin në peshë, ja sa duhet të pini

Dehidratimi është faktor kyç në shtimin në peshë, thonë studimet shkencore mbi rëndësinë e ujit…

Updated 1 vit ago

Si të dalloni ftohjen, gripin dhe pneumoninë?

Pas lehtësimit të kufizimeve të koronavirusit, imuniteti ynë ndaj viruseve të zakonshme është “më i…

Updated 1 vit ago

Këto janë ushqimet më të dëmshme që po mbani në frigorifer

Margarina, salcat për sallatë, majoneza, produktet qumështore me përqindje të lartë të yndyrës, si dhe…

Updated 1 vit ago

Fuqitë e jashtëzakonshme të specit djegës në organizëm

Arsyeja pse speci i kuq djegës është përdorur në mjekësinë tradicionale dhe ‘pastruese’ ështtë pikërisht…

Updated 1 vit ago

Pse është e rëndësishme të flini tetë orë natën?

Ndoshta jo të gjithë e dinë, por është pikërisht gjumi lejon trupin tonë të eliminojë…

Updated 1 vit ago

Këtë çaj nuk është mirë ta pini para gjumit

Ndërsa shumë preferojnë të pinë çaj tradicional, një pjesë e njerëzve janë të prirur të…

Updated 1 vit ago

Studimet e reja mbi vaksinimin para dhe gjatë shtatzënisë

Dy studime të reja shkencore në revista me famë ndërkombëtare vijnë për të konfirmuar se…

Updated 1 vit ago

Pijet që iu ndihmojnë t’i mbani veshkat shëndetshëm

Veshkat janë organet tona të cilat i filtrojnë toksinat jashtë trupit. Për shkak se toksinat…

Updated 1 vit ago

A është e shëndetshme të pini çaj jeshil para gjumit?

Ndërsa shumë preferojnë të pinë çaj tradicional, një pjesë e njerëzve janë të prirur të…

Updated 1 vit ago

Shkaqet shëndetësore pse keni gjithmonë vapë

Shumë persona vuajnë ndjesinë e vapës së tepërt edhe në rastin kur koha nuk është…

Updated 1 vit ago

Historike: Luksemburgu bëhet shteti i parë në Evropë që legalizon kanabisin

Të rriturit në Luksemburg do të lejohen që të mbjellin deri në katër bimë kanabisi…

Updated 1 vit ago

Shkencëtarët tregojnë se cilat ushqime mund të shkatërrojnë kujtesën tuaj

Ushqimet e gatshme dhe ushqimi i shpejtë mund të shkatërrojnë kujtesën tuaj. Shkencëtarët thonë se…

Updated 1 vit ago

Kungulli është magjik për lëkurën

Sado e çuditshme t’ju duket, aplikimi i kungullit në fytyrë mund të jetë jashtëzakonisht i…

Updated 1 vit ago

Fruti që ju qetëson nervat dhe përmirëson humorin

Ndodh që përjetoni zënka të ndryshme dhe humori juaj prishet. Megjithatë edhe per këtë ka…

Updated 1 vit ago

Zbulohet trajtimi i ri i cili shkatërron tumoret e kancerit të kokës dhe qafës

Një trajtim i ri i kancerit mund të fshijë tumoret, në pacientët me sëmundje të…

Updated 1 vit ago

Kompania Merck kërkon miratimin e ilaçit kundër Covid-it

Kompania farmaceutike Merck i kërkoi sot agjencisë rregullatore amerikane të autorizojë ilaçin e saj për…

Updated 1 vit ago