Na shkruani [email protected]

Op-Ed

Nga Angelos Chaniotis “Kathimerini” Sipas një anekdote të njohur në disa variante, disa njerëz debatojnë…

04 Gus, 15:36

Pavarësisht arritjeve modeste në Ukrainën Lindore, qershori nuk ishte një muaj i mirë për Rusinë. Brenda një jave të…

04 Gus, 15:32

Shkruan Mero Baze: Hagë më 5 nëntor 2021 Ndërtesa e paraburgimit e Gjykatës Speciale për…

05 Nën, 20:44

Aktivistët politikë e nisën dhe u burgosën. Studentët e vazhduan dhe dolën para tankeve. Populli…

05 Nën, 20:34
Hashim Thaçi, i munguari i madh i Kosovës

(Në njëvjetorin e burgosjes së Presidentit) 1. “Ta burgosësh një njeri të lindur në ditën…

Updated 1 vit ago

UNMIK dhe EULEX misione të “parealizuara”

Pas bombardimeve 78 ditëshe të NATO-së ndaj Serbisë, me 9 qershor 1999 u nënshkrua marrëveshja…

Updated 1 vit ago

Dorëheqja e Zaevit: Pse ky është një kijamet për stabilitetin e rajonit?

Shkruan: PERISKOPI  Askush që beson në progres, stabilitet, bashkëpunim rajonal dhe agjendë evropiane nuk duhet…

Updated 1 vit ago

Kush po e kërcënon përditë kryeministrin Albin Kurti?

Kur Albin Kurti e thotë fjalën “popull”, ajo që ka ndërmend duket se nuk janë…

Updated 1 vit ago

Autonomia e gruas

Është gjë e pakëndshme të shkruash për qenien njerëzore, duke e pasur të nevojshme të…

Updated 1 vit ago

Raporti i ngecjes së BE-së

Raporti vjetor i vendeve i Komisionit Evropian, i bërë publik këtë të martë, (me 19…

Updated 1 vit ago

Lutuni që të mos ngrihemi: Sa do të zgjas Kriza e Energjisë që ka kapluar botën?

Duke provuar që të marrë veten nga Covidi, bota turrazi ka rënë në një krizë…

Updated 1 vit ago

Pse Albin Kurti dhe Sali Berisha janë të njëjtë?

Titulli origjinal: Ndëshkimi i Albin Kurtit si ai i Sali Berishës më 1992 Ka një…

Updated 1 vit ago

„Kundër-revolucion“ ndaj Albin Kurtit

Rezultatet e para të pritshme të zgjedhjeve në Kosovë sipas exit polleve tregojnë se shoqëria…

Updated 1 vit ago

A po shndërrohet Vuçiq në një Tito të vogël?

Samiti dyditor që shënoi gjashtë dekada të Lëvizjes së Vendeve të Painkuadruara u mbajt në Beograd,…

Updated 1 vit ago

Çfarë po e shkakton krizën energjetike të Evropës?

Pavarësisht nëse jetoni në Evropën kontinentale apo Britaninë e Madhe, gazi natyror që po ngroh…

Updated 1 vit ago

Çka tregon ‚video-sulmi‘ 2 minutësh i z.Kurti sot?

Kryeministri Albin Kurti njëherish kryetar i Vetëvendosjes, sot ka dalë me një video, ku bën…

Updated 1 vit ago

Kriza energjetike në Evropë i troket te dera Kosovës

Tashmë, kriza e ashpër energjetike, te shumë shtete të Evropës nuk është më të pragu…

Updated 1 vit ago

Kina, jo Rusia, është kërcënimi më i madh për Kosovën

Rusia ka qenë mbrojtësi kryesor i Serbisë, duke i ofruar asistencë sigurie dhe mbulesë diplomatike…

Updated 1 vit ago

Mero Baze: Tri leksione për Albin Kurtin, që do t’i vlejnë për t’u pjekur si politikan

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama vizitoi sot Kosovën me një grup ministrash të tij, pas…

Updated 1 vit ago

Mashtrimi i madh i Albin Kurtit me gazin e lëngshëm amerikan

Shkruan: Ardian Kastrati (deputet në Kuvendin e Kosovës) Për shkak trajtimit mjekësor të familjarëve të…

Updated 1 vit ago