Na shkruani [email protected]

Lajme

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë 19 projektligje, ndër të cilat edhe…

04 Gus, 15:50

Shefi i deskut të Radio Gorazhdevcit, Milic Petrovic, është kërcënuar verbalisht sot në zyrat e…

04 Gus, 15:48

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg , ka thënë se Kina nuk ka arsye…

04 Gus, 15:41

Pavarësisht arritjeve modeste në Ukrainën Lindore, qershori nuk ishte një muaj i mirë për Rusinë. Brenda një jave të…

04 Gus, 15:32
Ish-presidenti Fatmir Sejdiu për Periskopin: Një këshillë për Kurtin, se si të veprojë në këto 30 ditë

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, në një bisedë më Periskopin, komenton zhvillimet e fundit në…

Updated 4 muaj ago

Hoti për reciprocitetin: Nuk ka pasur koordinim të duhur me ndërkombëtarët

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se qeveria nuk është koordinuar siç duhet me…

Updated 4 muaj ago

Asociacioni të bëhet sipas marrëveshjes së 2013’ës, thotë Borell

BE insiston që Kosova të formojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe sipas Marrëveshjes së…

Updated 4 muaj ago

Mbrotjes së Jakup Krasniqit i refuzohet ankesa nga Specialja

Dhomat e Specializuara të Hagës kanë bërë të ditur se është refuzuar ankesa e mbrojtjes…

Updated 4 muaj ago

​Osmani në dorëzimin e donacionit të EULEX-it te gratë e Krushës: Në këtë fabrikë ka shumë histori

Presidentja Vjosa Osmani së bashku me shefin e misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark kanë vizituar…

Updated 4 muaj ago

146 qytetarë të tjerë afganë erdhën në Kosovë

Ministri i punëve të brendshme Xhelal Sveçla përmes një njoftimi në facebook ka bërë të…

Updated 4 muaj ago

​Pelosi: SHBA e shqetësuar për rritjen e tensioneve me Phenianin

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi ka shprehur shqetësimin për tensionet në…

Updated 4 muaj ago

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të”

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria…

Updated 4 muaj ago

Kurti: Rakiq dhe Radoiçiq nuk janë identik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se janë të bindur që vendimi i 31…

Updated 4 muaj ago

Me raketa balistike: Kina nis stërvitjet ushtarake rreth Tajvanit

Pas vizitës së Kryetares së Dhomës së SHBA, Nancy Pelos në Tajvan, Kina ka filluar…

Updated 4 muaj ago

​Kontrabandoi 34 shtetas sirianë, arrestohet

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit shtetas i Republikës së Kosovës,…

Updated 4 muaj ago

Tragjedia në Potam ‘vrasje nga pakujdesia’: Pritet të rëndohet akuza ndaj Tases

Prokuroria e Vlorës pritet të dalë kundër qëndrimit dhe referimit të policise së Vlorës që…

Updated 4 muaj ago

Pse po përplasen “kokë më kokë” Kina me Tajvanin

Situata mes Kinës dhe Tajvanit është nxehur shumë dhe analistët ushtarakë nuk përjashtojnë një pushtim…

Updated 4 muaj ago

​Asteroidi më i madh se 2 fusha futbolli po lëviz drejt Tokës sot

Një asteroid më i gjerë se dy fusha futbolli do të kalojë pranë Tokës në…

Updated 4 muaj ago

Peci viziton fermerin që po i çon 200 ton speca në Suedi

Fermeri Mehdi Bresilla po përgatit 200 tonë speca për t’i eksportuar në Suedi. Ministri i…

Updated 4 muaj ago

Prokuroria në Brezovicë po heton për leje ndërtimore

Është zhvilluar një aksion i Prokurorisë Themelore në Ferizaj në zonën e Brezovicës. “Ferizaj, 04…

Updated 4 muaj ago